Chcete se stát členem sboru dobrovolných hasičů?

Co dělá sbor dobrovolných hasičů:

Sbor dobrovolných hasičů je dobrovolnická organizace fungující jako zapsaný spolek pod záštitou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Hlavní náplní členů je především "kulturní život", tedy pořádání nejrůznějších akcí, práce s mládeží a hasičský sport. Vedlejší činností poté je příprava členů na činnost v jednotce sboru dobrovolných hasičů a asistence obci Dolany či složkám IZS při velkých mimořádných událostech na území obce (pomoc při evakuaci, tvorba zázemí, kontrola vodního toku...).

Co sbor dobrovolných hasičů nedělá je výjezdová činnost. Výjezdy, tedy zasahování u požárů, dopravních nehod, spadlých stromů a jiných mimořádných událostí zajišťuje jednotka sboru dobrovolných hasičů zřizovaná obcí. V současné době obec Dolany nezřizuje vlastní jednotku sboru dobrovolných hasičů.

Co členství obnáší:

Jako od člena sboru dobrovolných hasičů se od Vás očekává, že se plně zapojíte do činností sboru. Tedy především, že se budete aktivně účastnit různých příprav kulturních a jiných akcí, školení, schůzí a případně se zapojíte i do již zmiňované povodňové hlídky, budeli to třeba.

Také je nutné platit členský příspěvek. Ten se platí 1x ročně a jeho výše pro letošní rok činní 1 000 Kč. Ze členských příspěvků se financuje chod sboru, nákup vybavení, uniforem a dalšího.

Jak se stát členem:

V rámci Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska rozlišujeme dva druhy členství:

• mladý hasič (pro děti od 6 do 18let)
  • hasič (od 18let)

Pokud spadáte do kategorie mladý hasič klikněte zde.

Pokud spadáte do kategorie hasič je důležité vyplnit přihlášku a dotazník pro zájemce, který naleznete níže. Dotazník spolu s přihláškou poté vhoďte do schránky u hasičské zbrojnice nebo předejte představiteli sboru.

Přihláška a evidenční karta člena:

Dotazník pro zájemce: